راه حل مدیریت شبکه Nagios XI


۱۳۹۹/۰۱/۱۲ Study time ۶ دقیقه

مدیریت شبکه قدرتمند با Nagios XI

Nagios XI قدرتمندترین و قابل اعتمادترین ابزار نظارت بر زیرساخت‌ها در بازار امروز شناخته شده است. میلیون‌ها کاربر و هزاران شرکت – که رتبه Fortune آن‌ها از 500 رتبه برتر تا کسب و کارهای کوچک می‌باشد – برای انجام کار مدیریت شبکه خود به Nagios XI اعتماد کرده‌اند.

مانیتورینگ جامع زیرساخت IT
Nagios XI نظارت بر همه‌ی اجزاء زیرساخت‌های مهم، ازجمله برنامه‌ها، خدمات، سیستم‌عامل‌ها، پروتکل‌های شبکه، معیارهای سیستم‌ها و زیرساخت‌های شبکه را برعهده می‌گیرد. صدها نفر از "اشخاص سوم"، امکان مانیتورینگ مجازی بر تقریباً همه برنامه‌ها، سرویس‌ها و سیستم‌های داخلی و خارجی را فراهم می‌کند.
معماری قابل گسترش
APIهای چندگانه، یکپارچه سازی ساده را با برنامه‌های داخلی و شخص سوم فراهم می‌کند. هزاران افزونه توسعه یافته، مانیتورینگ و عملکرد هشداردهی را گسترش می‌دهند. رابط کاربری دلخواه و افزونه‌ی توسعه داده‌شده که درخور Nagios XI می‌باشند، در دسترس قرار گرفته‌اند تا نیازهای دقیق سازمان شما را برآورده کنند.
دید و بینش
این قابلیت، نمای اصلی از کل عملکردهای IT و فرایندهای تجاری را به شما ارائه خواهد داد. داشبوردهای قدرتمند، در یک چشم به هم زدن دسترسی شما به مانیتورینگ قدرتمند اطلاعات و اطلاعات شخص سوم را فراهم می‌کند. این دیدها باعث می‌شوند دسترسی سریع به تمامی اطلاعاتی که برای هر کاربر مفید است، به سرعت فراهم شود.
برنامه‌ریزی فعال و آگاهی
نمودارهای خودکار، با روند و ظرفیتی یکپارچه، به سازمان‌ها امکان می‌دهد تا قبل از اینکه ناگهان سیستم‌هایشان منسوخ شوند، برای ارتقاء زیرساخت‌ها برنامه‌ریزی کنند. هشدارها به کارکنان IT، سهام‌داران و کاربران نهایی، ازطریق ایمیل یا پیامک موبایل ارسال می‌شود تا جزئیات قطعی‌های موجود در اختیار آن‌ها قرار گیرد و درنتیجه بتوانند فوراً مشکلات موجود را حل و فصل کنند.
قابلیت تنظیم دلخواه
GUI قدرتمند در این محصول، تنظیم دلخواه طرح، طراحی و تنظیمات اولویت‌دار را براساس هر کاربر فراهم می‌کند و انعطافی که مشتریان و اعضای تیم از این محصول انتظار دارند را در اختیارشان قرار می‌دهد.
کارایی
موتور مانیتورینگ قدرتمند Nagios Core 4 بالاترین میزان نظارت بر عملکرد سرور را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. فرایندهای کارکنان با راندمانی بالا، امکان مقیاس‌پذیری بی‌اندازه و اثربخشی نظارت را فراهم می‌آورد.
قابلیت‌های چندکاربره
دسترسی چندکاربره به رابط وب اجازه می‌دهد تا سهام‌داران بتوانند وضعیت زیرساخت‌های مربوط را مشاهده کنند. نمایش‌های خاص کاربر، به شما اطمینان می‌دهد که مشتریان فقط اجزای زیرساختی را که برای آن‌ها مجاز هستند، مشاهده می‌کنند. مدیریت پیشرفته کاربر، با اجازه دادن به شما برای مدیریت آسان حساب‌های کاربری، مدیریت را ساده خواهد کرد. با چند کلیک می‌توانید حساب کاربری جدید تهیه کنید و کاربران نیز به طور خودکار ایمیلی حاوی اطلاعات ورود (login) دریافت خواهند کرد.
راحتی در استفاده
رابط پیکربندی مبتنی بر وب یکپارچه، به ادمین‌ها اجازه می‌دهد تا کنترلِ مدیریت مانیتورینگ پیکربندی‌ها، تنظیمات سیستم و... را برای کاربران نهایی و اعضای تیم، به صورت کاملاً آسان در اختیار بگیرند. پیکربندی wizards ، کاربران را در تمام پروسه‌ی مانیتورینگ دستگاه‌های جدید، خدمات و اپلیکیشن‌ها راهنمایی می‌کند (و نیازی نیست که کاربر، مفاهیم پیچیده مربوط به مانیتورینگ را بداند).

ویژگی‌های Nagios XI

 • موتور مانیتورینگ قدرتمند
 • Nagiox XI از موتور قدرتمند Nagios Core 4 استفاده می‌کند تا برای کاربران، نظارت بر کارایی و مقیاس‌پذیری را فراهم کند.
 • رابط وب به‌روز شده
 • داشبورد جدید شما یک نمای کلی قابل تنظیم در سطوح بالا، اعم از میزبان‌ها، خدمات و دستگاه‌های شبکه را ارائه می‌دهد.
 • نمودارهای پیشرفته و موارد بیشتر
 • مدیران می‌توانند به راحتی حوادث شبکه را مشاهده کنند و آن‌ها را قبل از به وجود آمدن یک فاجعه بزرگ، برطرف کنند.
 • برنامه‌ریزی ظرفیت
 • نمودارهای خودکار، روند یکپارچه و برنامه‌ریزی ظرفیت، به سازمان‌ها امکان می‌دهد تا برنامه‌های خود را برای ارتقاء برنامه‌ریزی کنند.

 • پیکربندی wizards
 • با این قابلیت می‌توانید با چند کلیک ساده، اطلاعات موردنیاز را وارد کرده و مانیتورینگ شبکه را برعهده بگیرید.
 • مدیریت زیرساخت
 • ورود Bulk Host تایید شده، کشف خودکار، مردودسازی خودکار، تایید انبوه و بسیاری موارد دیگر!
 • ذخیره پیکربندی‌ها
 • می‌توانید پیکربندی‌های اخیر خود را ذخیره نمایید. آرشیو کنید. هرجا که تمایل داشتید، آن‌ها را برگردانید. و هیچ‌گاه تنظیمات دلخواه خود را ازدست ندهید.
 • مدیریت پیشرفته کاربر
 • حساب‌های کاربران را به راحتی و تنها با چند کلیک تنظیم و مدیریت کنید. سپس برای اطمینان از ایمنی محیط کاری، نقش‌های دلخواه را به کاربران اختصاص دهید.
  به منظور مشاوره بیشتر در رابطه با این محصول با کارشناسان گروه امنیتی لیان تماس حاصل فرمایید
  شماره تماس : 91004151-021