نرم افزار بکاپ گیری Veritas


۱۳۹۹/۰۱/۱۲ Study time ۶ دقیقه

محافظت از اطلاعات شما با Veritas : ساده، ایمن و یکپارچه

امروزه دنیای فناوری اطلاعات به اندازه‌ای رشد کرده است که تمامی اطلاعات و داده‌های موجود، چه به صورت شخصی و چه به صورت سازمانی، بر بستر IT ذخیره و تبادل می‌شوند. این اطلاعات همواره در معرض خطر سرقت و یا حذف شدن توسط افراد غیرمجاز و غیرحرفه‌ای می‌باشند. پس اینجاست که اهمیت بکاپ گیری از اطلاعات موجود یا همان تهیه نسخه پشتیبان پدید خواهد آمد.


یکی از کمپانی‌های قدرتمند در این زمینه که هدف خود را بر طراحی و تولید نرم‌افزارهای بکاپ گیری قرار داده است، Veritas می‌باشد. متخصصان این شرکت توانسته‌اند محصولاتی نظیر Backup Exec و Net Backup را در اختیار مشتریان خود در سراسر دنیا قرار دهند. پشتوانه‌ی این شرکت معتبر، سابقه‌ی سی ساله آن در زمینه بکاپ گیری از اطلاعات موجود در شبکه‌ها و سیستم‌های موجود بوده و همین امر باعث شده است تا سازمان‌های بزرگ بسیاری در سراسر دنیا همکاری خود را با وریتاس آغاز کرده و ادامه دهند.
Veritas Backup بر حفظ ساده، ایمن و یکپارچه سازی حفاظت از داده‌ها تمرکز دارد. تنها کافی‌ست تا انتخاب کنید که از چه اطلاعاتی بکاپ بگیرید و کجا آن‌ها را ذخیره کنید. تمامی داده‌های شما در هرجایی که باشند محافظت خواهند شد – (اطلاعاتی که از فضای ابری بکاپ گیری شده باشند، جریان‌های اطلاعاتی که در فضای ابری فعالیت می‌کنند، تمامی اطلاعاتی که از فضاهای ابری به دست خواهند آمد و یا تمامی اطلاعاتی که به حافظه اولیه متصل هستند).

امکانات و ویژگی‌های veritas

از آنجا که حفظ امنیت اطلاعات در کسب و کارهای امروزی حرف اول را می‌زند، پس گاهی بازگردانی اطلاعات ازدست رفته توسط نسخه پشتیبانی که از پیش تهیه شده است، می‌تواند در شرایط اضطراری بسیار مفید واقع شود. وریتاس Backup Exec توانسته است با رعایت استانداردهای بین‌المللی، بهترین راه‌کارهای ذخیره سازی و پشتیبانی اطلاعات را فراهم آورد. کنسول مدیریتی این نرم‌افزار بسیار ساده و منعطف طراحی شده است و مدیران بسیاری توانسته‌اند با اندکی آموزش، از ابزارها و ویژگی‌های متنوع این محصول به بهترین نحو استفاده نمایند.

استفاده آسان

با استفاده از وریتاس می‌توانید:
 • تمامی اکوسیستم داده خود را از یک کنسول واحد مدیریت کنید
 • نیاز به محصولات "چند نقطه‌ای" را برطرف کنید
 • با چند کلیک کارهای پشتیبان گیری را انجام دهید
 • به راحتی هرکار بکاپ گیری، تکثیر و یا بازیابی اطلاعات را ردیابی کنید


 • محافظت از اطلاعات فضای ابری

  با استفاده از وریتاس می‌توانید:
 • Instant Cloud Recovery را با Azure Site Recovery ادغام کنید
 • از همه ردیف‌های ذخیره‌سازی ابری AWS پشتیبانی به عمل آورید
 • هزینه‌های ذخیره‌سازی و پهنای باند را با deduplication درون سازمانی بهینه کنید
 • بازیابی فاجعه

 • بازگرداندن دانه دانه ماشین‌های مجازی به صورت مستقیم، ازطریق پشتیبان گیری بدون عامل
 • بازیابی فوری کلیه‌ی ماشین‌های مجازی
 • تست خودکار بازیابی فاجعه از پشتیبان‌گیری‌های ماشین‌های مجازی
 • به حداقل رساندن خرابی و اختلالات با استفاده از بازیابی یکپارچه

 • برتری وریتاس نسبت به سایر رقبا چیست؟


  مورد اطمینان

  محصولاتی که برای تهیه نسخه‌های پشتیبان پیچیده و بازیابی اطلاعات تولید می‌شوند، می‌توانند ناکارآمد، وقت‌گیر و گران‌قیمت باشند. Veritas Backup Exec محصولی‌ست که از طریق اعلان‌های بصری و ازطریق داشبوردهایی که کاملاً برای کاربران واضح هستند پیاده‌سازی شده و استفاده از آن در کنار مدیریت آن بسیار آسان خواهد بود. از این رو اطمینان بسیاری از مشتریان در سراسر دنیا را جلب کرده و در رقابت با دیگر محصولات، جایگاه ویژه‌ای را کسب کرده است.

  خلاقیت در تکنولوژی

  Backup Exec با وجود صدها اختراع ثبت شده در فرایندهایی نظیر پشتیبان‌گیری، بازیابی، مجازی‌سازی و جایگزین‌سازی فایل‌ها، Veritas برای اولین بار فناوری‌های پیشرفته مهندسی را در این محصول خود به بازار عرضه کرده است و ادامه دهنده این مسیر می‌باشد.

  انعطاف‌پذیر

  می‌توان گفت که هر نرم‌افزار بکاپ گیری قابلیت این را ندارد که از تمامی اطلاعات سازمانی شما محافظت کند – اطلاعاتی که بر روی بسترهای ابری، مجازی و یا فیزیکی قرار دارند. شما باید نرم‌افزاری را انتخاب کنید که اصطلاحاً "به کارتان بیاید" و علاوه بر آن بتواند تنظیمات سیستم‌های شما را به درستی اجرا کند. با استفاده از veritas می‌توانید از هر اطلاعاتی که در فضای مجازی و یا فضاهای ذخیره فیزیکی دارید بکاپ بگیرید و در مواقع ضروری، آن‌ها را بازگردانی کنید. از ماشین‌های مجازی گرفته تا کلیه‌ی سرورها، برنامه‌ها، فایل‌ها و اپلیکیشن‌های خود را می‌توانید با Backup Exec پشتیبانی کرده و نسخه‌های پشتیبان خود را برای مواقع ضروری، ذخیره کنید.
  به منظور مشاوره بیشتر در رابطه با این محصول با کارشناسان گروه امنیتی لیان تماس حاصل فرمایید
  شماره تماس : 91004151-021

  سرویس‌های مختلف Veritas

  وریتاس بستری را فراهم کرده است تا شما بتوانید با تهیه اشتراکی دائم و یا کوتاه مدت، از اطلاعات خود (اطلاعات سازمانی یا شخصی) نسخه پشتیبانی تهیه کنید. سه نوع اشتراک موجود این نرم‌افزار با نام‌های طلایی، نقره‌ای و برنزی می‌باشد. در سرویس برنزی شما تنها پوشش اولیه برای محیط‌های ساده را در اختیار خواهید داشت. در سرویس نقره‌ای بیشترین ویژگی‌های موجود در veritas در اختیارتان قرار خواهد گرفت. و در سرویس طلایی شما به تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های موجود در Backup Exec دسترسی خواهید داشت. دقت کنید که براساس داده‌هایی که دراختیار دارید و قصد تهیه نسخه پشتیبان از آن‌ها را دارید، به انتخاب سرویس موردنظر خود بپردازید.