آنتی‌ویروس ESET


۱۳۹۸/۰۸/۲۵ Study time ۳ دقیقه

شرکت ESET فعالیت خود را در زمینه IT ، از سال 1992 شروع کرده است. ادغام دو شرکت خصوصی در کشور اسلواکی باعث به‌وجود آمدن موفق‌ترین شرکت این کشور در سال‌های 2008، 2009 و 2010 شد. شعبه‌های شرکت ESET در کشورهای بزرگ و کوچک دنیا، توانسته‌اند محصولات ESET را در بیش‌از 180 کشور جهان توزیع کرده و بیش‌از 100 میلیون کاربر را تحت پوشش خود قرار دهند. طبق گزارش‌های گارتنر، که در زمینه تحقیق، پژوهش و مشاوره فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند، شرکت ESET در سال 2011 بیش‌ترین میزان رشد در بخش امنیت کاربری را تجربه کرده است. در اروپا، خاورمیانه، آفریقا، اروپای غربی، آمریکای شمالی و... آنتی‌ویروس ESET توانسته است در بخش کسب‌وکارهای کوچک و متوسط رشد قابل توجهی داشته باشد.

نیازهای امنیتی سازمان‌ها در بستر شبکه، به چند گزینه مربوط می‌شود:


حفاظت دربرابر تهدیدات ناشناخته و جدید

برآورده‌کردن انتظارات کاربران

سرعت بسیار بالا

رابط کاربری ساده

آنتی‌ویروس تحت‌شبکه ESET NOD32 با تکیه‌بر ویژگی‌های ذکرشده، توانسته است امنیت شبکه‌ی سازمان‌های بسیاری را در ایران و کشورهای دیگر به‌دست گیرد.
نسخه‌های تحت‌شبکه آنتی‌ویروس ESET NOD32


اگر به دنبال نسخه‌ای از این آنتی‌ویروس هستید که دارای فایروال بوده و Internet Security را دربسترشبکه برای شما ایجاد کند، استفاده از نسخه Advanced به شما پیشنهاد می‌شود. در غیر این‌صورت نسخه Standard این آنتی‌ویروس می‌تواند نیازهای اولیه شما را کاملاً برطرف کند.
در بخش دیگر نیز اگر در سازمان‌ها از Microsoft Exchange استفاده شود، ESET پیشنهاد می‌کند که از پکیج Secure Business برای ایجاد امنیت دربسترشبکه خود استفاده کنند. پکیج آخر با نام Secure Interprise نیز که دارای قابلیت محافظت از گیت‌وی می‌باشد، فعلاً در ایران تامین نمی‌شود.
پیشنهاد شرکت لیان برای سازمان‌هایی که بستر شبکه‌ی پیچیده‌ای ندارند، استفاده از پکیج‌های Standard و Advanced می‌باشد.
دارا بودن کنسول مدیریت مرکزی و پشتیبانی از انواع سیستم‌عامل‌ها در کلاینت‌ها و سرورها، از جمله مزیت‌های کلیه پکیج‌های ارائه‌شده ازسوی ESET هستند. لازم‌به‌ذکر است که کلیه راه‌کارهای امنیتی که ESET ارائه می‌کند، به‌همراه تکنولوژی‌های ضد‌باج‌افزاری ارائه می‌شوند.